Iniciatyvos

Pojūčių takas

Šakių tvenkinio pusiasalyje įrengėme Pojūčių taką.

Gegužės 7 d. bendruomenė susirinko Šakių tvenkinio pusiasalyje ir visi drauge įrengė Pojūčių taką. Tai ypatingas takas su skirtingais paviršiais – akmenimis, medžių šakelėmis, kankorėžiais, smėliu. Einant basomis spaudžiami pėdose esantys aktyvūs taškai, kurie tiesiogiai siejasi su kūne esančiais organais. Švelnių paviršių spaudimo jėga į šiuos taškus yra tolygesnė, vienodesnė, tad labiau aktyvinama centrinė nervų sistema – tai ramina, atpalaiduoja. Aštresnių paviršių spaudimo jėga į šiuos taškus yra skirtinga, todėl labiau veikiama širdies kraujagyslių sistema, stimuliuojamas, aktyvinamas organizmas.

Apie tokio tako teikiamą naudą, aktyvios gyvensenos privalumus, savo kūno pažinimą ir pagalbą kūnui papasakojo bei drauge trumpą mankštą pravedė profesionalus kineziterapeutas Aurimas Juršėnas.

Draugiška ir aktyvi Šakių bendruomenė yra puikus pavyzdys, kad norint pagerinti savo aplinką ir suteikti naujų pojūčių nereikia didelių investicijų ir sąnaudų – pakanka geros idėjos, entuziazmo ir šiek tiek laisvo laiko.

Tako įrengimo momentai ir pirmieji žingsniai pasitinkant naujus pojūčius – video ir fotogalerijoje.