Radijo laidų įrašai

Bendruomenių, organizacijų, veiklių ir išradingų žmonių iniciatyvos gali labai daug – nuo įkvėpimo gražinti aplinką ir saviraiškos skatinimo iki istorinės atminties išsaugojimo, pilietiškumo ugdymo ir pagalbos rankos ištiesimo vienišiems ligoniams vaikams ar bėgantiems nuo karo.

Kiekvienas gali veikti, keisti pasaulį, aplinką, visuomenę – tereikia valios ir noro dalintis savo laiku, kompetencijomis, talentu ir gerumu. Tai žingsniai, kuriuos būtina žengti, kad pasaulis taptų gražesnis, geresnis, atviresnis ir saugesnis.

Apie bendruomeniškumą ir savanorystę bei pasaulį keičiančias iniciatyvas – „Žinių radijo“ laidų ciklas „Metas keisti“.

1. laida

„Man ne dzin“ – informacinė jaunimo pilietiškumo skatinimo kampanija, kuri jau ne pirmus metus ragina jaunus žmones visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauti pilietiniame gyvenime, išsakyti savo nuomonę ir tapti aktyviu Lietuvos Respublikos piliečiu bei stiprinti jaunų žmonių suvokimą apie jų galią visuomenėje.

„Ištark, išgirsk, išsaugok“ – iniciatyva, kasmet suburianti skirtingų miestų gyventojų bendruomenes, kurie skaito tremtinių vardus ir pavardes, taip puoselėdami gyvą mūsų istorinę atmintį.

2. laida

„Padėsiu mokyti(s)“ – iniciatyva, skirta po karantino į mokyklos suolus sugrįžtantiems moksleiviams padėti susidoroti su sunkumais mokantis.

„Neatšaukti atidarymai“ – atvira „Facebook“ grupė, kurioje galėjo prisistatyti aktyvūs Lietuvos menininkai, dėl karantino sąlygų savo parodas, kino seansus, pasirodymus ir kitus kultūrinius renginius perkėlę į internetą.

3. laida

„Besisupant“ – keliaujant po Lietuvą aptinkamos ypatingo grožio vietos, kuriose įrengiamos sūpynės. Sekdami nurodytomis koordinatėmis su neatrastomis Lietuvos vietomis gali susipažinti ir daugiau žmonių.

„Kaunas 2022 kiemų šventės“ – ypatinga iniciatyva Kaune, kuri prie vieno bendro stalo subūrė daugybę Kauno bendruomenių.

4. laida

„Bendruomenės avilys“ Anykščiuose – iniciatyva, kai muziejaus kiemelis virto tikru bendruomenės aviliu, kur plušėjo siuvėjai, dviračių, elektronikos meistrai, menininkai, veikė blusturgis, kavinė ir netgi bendruomenės hobių paroda.

„Kinas ant ratų“ Marijampolėje – karantino laikotarpis pakeitė žmonių įprastą gyvenimo ritmą, todėl jaunimo organizacija nusprendė burti savo miesto bendruomenę ir norintiems pabėgti nuo rutinos kino mėgėjams siūlė atvykti į „Drive in“ kino seansus.

5. laida

„Niekieno vaikai“ – iniciatyva siekiama, kad nė vienas vaikas ligoninėje neliktų vienišas ir gautų reikalingą emocinę paramą. Iniciatyva veikia penkiuose didžiuosiuose miestuose ir jungia virš 200 savanorių, kurie savo laiką skiria tam, kad vaikai gautų kuo daugiau meilės ir šilumos, kai jos trūksta.

„Keliaujančios architektūros dirbtuvės“ – dirbtuvės atkeliauja į mažus miestelius, kur vietos vaikai ir jaunimas per kelias dienas sukuria daug materialiųjų ir žmogiškųjų išteklių nereikalaujančius objektus. Dirbtuvių metu šalia statybos darbų organizuojami ir kultūriniai renginiai, į kuriuos kviečiama visa bendruomenė.

6. laida

Berčiūnų ateitininkų stovykla brangi ir svarbi kelioms kartoms, tačiau vis labiau jaučia laiko poveikį. Todėl žmonės iš visos Lietuvos suvažiuoja tam, kad stovyklos nameliui pakeistų stogą ar sutvarkytų aplinką. Bendruomenė brangina stovyklą, kad šimtai vaikų galėtų kiekvienais metais atvažiuoti ir kurti stovyklą toliau.

Lietuvos skautijos ir Pasaulio skautų organizacijos iniciatyva – priimti ukrainiečius vaikus ir jaunimą į savo veiklas ir stovyklas. Stipri bendruomenė susitelkė ir nori padėti nuo karo bėgantiems vaikams.